עורכת דין סיגל תמיר

רכישת נדל"ן ומכירת נדל"ן

ליווי בעסקאות נדל"ן מרגע ההחלטה ועד להעברה על שימכם

עורך דין נדל"ן

לעורך דין נדלן תפקיד חשוב מאד, חשוב שהעורך דין יהיה מומחה בתחום, בעל יידע נרחב ועין חדה, כזה שיודעת להבחין בעסקאות טובות לבין מפוקפקות, תפקידו לדאוג לחוזה שיעמוד מול האינטרסים של הלקוח וזאת לאחר שכמובן ווידא וערך את כל הבדיקות החל מנסח טאבו, ועד בדיקות של תיק הבניין לוודא שאין הערות או תוכניות שיגרמו ללקוח להפסד כספי גדול או איבוד העיסקה.

קניית דירה / רכישת דירה

המלצה חשובה ללקוח לא לחתום זכרון דברים בטרם נעשו הבדיקות הראשוניות על מנת לא למצוא את עצמכם מחוייבים בטרם העורך דין נכנס לתמונה ווידא שהעיסקה ראוייה. לבדוק כמובן עם הלקוח האם זו דירתו הראשונה או לא שכן אז יש הבטי מס שונים ויש להסביר על כך וליידע את הלקוח. תהליך רכישת דירה הינו תהליך מורכב ודורש מחשבה עמוקה כרוך בבדיקות רבות ומידת זהירות.שלב ראשון הוא שלב בדיקת זכויות המוכר, יש לבדוק בנסח טאבו מאושר ומעודכן שאכן המוכר הוא הבעלים, לאחר מכן יש לבדוק שזכויות המוכר אינן משועבדות או מעוקלות וכי לא קיימות הערות שונות שיקשו על העסקה, כמו כן בדיקת תיק בניין בערייה לוודא שלא קיימים צווי הריסה, הפקעות וחריגות. לאחר מכן יידאג העורך דין לחוזה שמתאים מבחינת לוח הזמנים והתשלומים ללקוח ולבסוף ידאג לרישום הערת אזהרה וימשיך ללוות עד אשר העיסקה עוברת על שם הלקוח.

מכירת דירה

לעורך דין בעסקאות מכר יש תפקיד חשוב במיוחד בהבט המיסוי, בודקים ראשית האם מדובר בדירה יחידה מזכה של המוכר שכן אז יהיה זכאי לפטור ממס שבח, יש לבדוק כי המוכר מחזיק בדיר 18 חודשים לפחות מהמועד בו רכש אותה על למועד בו רוצה למוכרה שכן אז ייתכן ויאלץ לשלם מס שבח במכירת הדירה. כמו כן, לבדוק האם אין מוקש הטל השבחה מס שמוטל על ידי העירייה, היטל השבחה הנו מס אשר חל על המוכר בדר"כ, כמובן שיש לבדוק ברשות או בעירייה האם יש הטלים נוספים כגון פיתוח כבישים, ארנונה וכו' ולבדוק עד כמה נדרש שיפוץ שכן לפעמים זה ייכלל במשא ומתן. כמו כן, יבדוק האם רובצת על הנכס משכנתא ומהו גובה המשכנתא הקיימת ועליו לדעת כמובן האם הרוכשים תלויים אף הם בכספי משכנתא ותאריך הפינוי שכן החוזה שייחתם צריך שיהא מתואם עם הרוכש.

מה ההבדל בין עסקאת מכר לרכש?

שתי העסקאות חשובות ורציניות אלא שבעסקאת מכר בעלי הדירה מוכרים את הנכס שברשותם ואילו בעסקאת רכש לקוחות רוכשים נכס חדש יד שנייה או מקבלן. בעסקאות השונות יש בדיקות שונות שיש לעשות בקפדנות בטרם חתימת ההסכמים. בעסקאת מכר נקפיד בעיקר לבדוק את מס השבח שנאלץ לשלם או האם זו דירה ראשונה הפטורה, את היטל ההשבחה אם קיים ברשות והאם יש הטלים נוספים הרובצים על הדירה שלא יופתעו המוכרים לאחר המכירה בסכומים גדולים שעליהם לשלם ואותם לא חישבו. לעומת זאת בעסקאת רכישה נבדוק ראשית נסח הטאבו של הנכס האם המוכרים הם אכן הבעלים ונלווה אותם לאורך כל הדרך על מנת שהעסקה במיוחד כזו שהלקוח מסתמך על כספי משכנתא יוכל לעמוד בלוח התשלומים שחתם עליו.

משרד עורכי דין נדל"ן - ליווי לאורך כל הדרך

משרדנו מעניק ליווי מקיף וצמוד של הלקוח לאורך כל התהליך החל משלב הייעוץ הראשוני, המשא ומתן, הבדיקות הראשוניות והחשובות ביותר, בדיקת הבעלים על נסח טאבו, תיק בניין או לחילופין בעסקאת מכר בדיקות מקדימות במועצה, הטלים שונים, מס שבח, עורך דין מלווה ומוודה שהלקוח שלו ערוך ומוכן היטב לכל הכרוך ברכישה או במכירה של נכס על כל המשתמש מכך ועד לשלב העברת הדירה על שמכם בטאבו וסיום ההליך ,תוך הקפדה על יחס אישי וזמינות מירבית.

עורך דין נדל"ן מומלץ, כיצד למצוא?

כאשר לקוח מחפש עורך דין, חשוב לבחור עורך דין העוסק בתחום הנדרש, בעל ידע ונסיון נרחב בתחום. אך לא פחות חשוב לבחור עורך ידן שייתן יחס אישי, שידע להקשיב ולא מעט להיות אוזן קשבת לו, בעל יחסי אנוש מעולים ומידות טובות, כאשר עורך דין נותן ללקוח שלו ליווי וסיוע משפטי מתוך הקשבה והבנה, תוך תקשורת טובה ולא רק הידע, במיוחד כשמדובר בעסקה חשובה כמו עסקאת נדלן, לא פחות עורך דין צריך להיות דקדקן, קפדן,אחראי ובעל ידע מעמיק וניסיון כדי לוודא את הפרטים הקטנים למענכם שילווה אתכם לאורך כל הדרך ואף לאחר מכן על מנת שהעסקה תהיה תקינה.

אודות המשרד

המשרד הוקם ומנוהל על ידי סיגל תמיר, עורכת דין ומגשרת מוסמכת ליישוב סכסוכים, חברה בלשכת עורכי הדין בישראל ומחזיקה ברשיון בתווך נדלן. בעלת תואר שלישי אמריקאי בתזונה ומדעי ההתנהגות. 30 שנות נסיון עסקי ומקצועי. בנוסף, בעלת הכשרות מגוונות ומקיפות, מקרקעין לעומק ומיסוי, לווי ואמון אישי ועסקי, לווי עסקאות נדלן ומקרקעין , יזמות עסקית וייפוי כוח מתמשך. מאמנת ומרצה.

המשרד עוסק במתן שרותים משפטיים ולווי עסקאות בתחומים דיני מקרקעין, דיני חוזים, הסכמים, צוואות וגישור.

במשרדנו מאמינים בכך שעורך דין טוב הוא עורך דין שיודע להקשיב קודם כל לצרכי הלקוח ורצונותיו, יחד עם זאת יודע לכוון, לייעץ ולעשות את העבודה באופן הנכון והמקצועי. 

משרדנו מאמין במתן יחס אישי לכל לקוח, בגישה של הבנה, הקשבה רגישות ומסירות תוך זיהוי צורכי הלקוח מתוך ידע עשיר מעולמות שונים, מדעי ההתנהגות, אמון, טיפול, גישור, עסקי ומשפטי שיחד יוצרים טיפול  אישי בלקוח ויחסי אמון, שיוצרים אצל הלקוח תחושת בטחון, שקט נפשי, נינוחות, אמון ופתיחות לצד היכולת להוביל תהליך במומחיות ובאופן מקצועי לקבלת התוצאות הטובות ביותר. 

במשרדנו תקבלו את השירות המשפטי הטוב ביותר , נוביל אתכם בדרך משפטית המתאימה לכם ביותר תוך קבלת יחס אישי ולווי לאורך כל התהליך משיחת הטלפון הראשונה שנענית תמיד בהקשבה והרבה סבלנות ועד לסיום ההליך.

כלי תקשורת

לקוחות ממליצים

דרכי התקשרות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

אין לראות בכל האמור באתר תחליף לייעוץ משפטי אישי או המלצה לפעולה כלשהי